2009 – Radeč

POZVÁNKA: 

Zdravím všechny, rok se s rokem sešel a opět je tu čas na nějaký ten výstup pod záštitou horolezeckého oddílu kolegy Karla. Jen pro připomenutí uvádím, že loni jsme zdolali vrch Sokol – nejvyšší bod Jičínské pahorkatiny.

A copak to asi bude letos??

Pečlivě jsem se v uplynulých měsících snažil získávat požadavky a představy od vás – potenciálních účastníků. Když jsem si tak vyslechl dal dohromady (aby to nebylo daleko od Prahy, aby tam vedla hladká cesta pro kočárky, abychom nešli moc kilometrů, aby tam ideálně byla možnost alternativního zdolání vrcholu lanovkou nebo alespoń koňským povozem, aby byla hned pod kopcem nebo na kopci hospoda….) vyšlo mi z toho, že bychom pak každý rok pořádali výstup na Petřín. A to si přátelé přiznejme postrádá nádech dobrodružství a poznání něčeho nového!

Letos tedy zamíříme na Radeč !!
Ptáte kde to proboha je a čím je to zajímavé?
– V prvé řadě je to nejvyšší hora Křivoklátské vrchoviny (721 m. n. m.). Pro ty, kteří znají naši zem především podle exitů z dálnice, tak je to kousek od 50. km Plzeňské dálnice D5.
– cesta na Radeč byla jednou z prvních tras vyznačených Klubem českých turistů již v roce 1889!!!
– kousek od vrcholu je zřícenina hradu
– další zajímavosti se můžete dočíst ZDE

No a jen tak na okraj – z informací potvrzených z několika zdrojů i ze studia mapy – vede na vrchol (nebo alespoň do jeho těsné blízkosti značená cyklostezka, takže lze předpokládat, že je možný výstup i s kočárkemJe ale samozřejmě možné zdolat vrchol i jinudy – po turistické trase.

Datum akce: sobota 12. září 2009

Organizační detaily si pak upřesníme s přihlášenými účastníky akce. Dejte mi tedy vědět, zda se zúčastníte.

Nezbývá než si přát, aby nám počasí přálo. Každopádně již teď se těším na viděnou pod kopcem a na společné zdolávání tohoto vrcholu.

Petr (Kolega Karel)